بهترین بلاگرها برای تبلیغ چه ویژگی‌هایی دارند؟

بهترین بلاگرها برای تبلیغ چه ویژگی‌هایی دارند؟

پیدا کردن اینفلوئنسرهای مناسب و بهترین بلاگرها برای تبلیغ و کمپین‌های بازاریابی اینستاگرام می‌تواند فرایندی زمان‌بر، پرهزینه و چالش‌برانگیز باشد. اما اگر می‌خواهید سراغ اینفلوئنسر مارکتینگ بروید، ابتدا باید اینفلوئنسرهای مرتبط و مطلوب برندتان را شناسایی کنید.
خب… حالا چگونه می‌توانیم اینفلوئنسرهای اینستاگرام و بهترین بلاگرها برای تبلیغ را پیدا کنیم؟
در این راهنمای گام‌به‌گام، یاد خواهید گرفت که چگونه می‌توانید به‌صورت رایگان و همچنین غیررایگان با اینفلوئنسرهای اینستاگرام همکاری کنید. علاوه بر این، به ۹ معیاری می‌پردازیم که بهترین بلاگرها برای تبلیغ را بشناسید و به نکاتی اشاره می‌کنیم که همکاری موفقیت‌آمیز شما را تضمین خواهند کرد!

شاید برایتان جالب باشد: اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟ (جدیدترین آپدیت ۲۰۲۲)
اینفلوئنسر کیست؟ | همه آنچه که باید درباره اینفلوئنسری بدانید

بهتر است با کدام اینفلوئنسرها کار کنیم؟

قبل از جستجو برای یافتن اینفلوئنسرها یا شروع کمپین بازاریابی، ابتدا باید استراتژی بازاریابی اینفلوئنسر مورد نظرتان را بشناسیم و ببینیم که آیا با استراتژی بازاریابی شما همخوانی دارد یا خیر. هدف شما برای شروع یک کمپین بازاریابی می‌تواند موارد زیر باشد:

 • آگاهی از برند
 • تولید محتوا
 • افزایش فروش یا دانلود اپلیکیشن
 • افزایش مشترکین یا دنبال‌کنندگان (فالوئرها)

اینفلوئنسرها می‌توانند به روش‌های مختلف به شما کمک کنند تا به اهداف‌تان برسید، بنابراین باید به خوبی بدانید که می‌خواهید در انتها به چه چیزی دست پیدا کنید. اگر هدفتان را بشناسید، می‌توانید اینفلوئنسر مناسبی را انتخاب کنید که در رسیدن به هدف کمکتان کند.
زمانی که به دنبال اینفلوئنسرها می‌گردید، به این ۹ معیار توجه کنید:

۱- مخاطب هدف

برای دست یافتن به مشتریان بالقوه، باید اینفلوئنسرهایی را پیدا کنید که مخاطبان هدفشان متناسب با برند شما باشند. برای این کار می‌توانید از مشاوره تخصصی تال گای برای شناسایی اینفلوئنسرهایی که مخاطبانی با مکان، سن یا جنسیت مد نظر شما دارند، استفاده کنید.

۲- نرخ تعامل

نرخ تعامل نشان می‌دهد که آیا دنبال‌کنندگان یک اینفلوئنسر از طریق لایک و کامنت‌هایشان به محتوای صفحه او پاسخ می‌دهند یا خیر. برای تعیین مناسب بودن نرخ تعامل، باید میانگین نرخ تعامل اینفلوئنسرها را با معیارهای اینستاگرام مقایسه کنید. به یاد داشته باشید که میکرواینفلوئنسرها در مقایسه با اکانت‌های بزرگتر، لایک و کامنت‌های بیشتری می‌گیرند.

۳- کیفیت محتوا

وقتی با اینفلوئنسرها کار می‌کنید، در تولید محتوا برای برندتان به آن‌ها آزادی عمل می‌دهید. از آنجایی که آنها قرار است برند شما را به مخاطب معرفی کنند، باید بررسی کنید و ببینید که آیا محتوای صفحه‌شان کیفیت لازم را دارد یا نه. عکس‌ها و ویدیوها باید واضح و باکیفیت، خلاقانه، یکپارچه و مطابق با معیارهای اینستاگرام باشند.

۴- مرتبط بودن

بهترین بلاگرها برای تبلیغ آن‌هایی هستند که با برند شما تناسب دارند. یعنی زمانی که به پروفایل و صفحه آنها نگاه می‌کنید، باید بتوانید تبلیغ محصولات و خدماتتان را در آن تصور کنید. اینفلوئنسرهای مناسب شما دنبال‌کنندگانی دارند که مشابه مخاطبین هدف کسب‌وکارتان هستند.

بهترین بلاگرها برای تبلیغ آنهایی هستند که با کسب‌وکار شما ارزش‌ّای مشترک دارند

۵- ارزش‌ها

باید مطمئن شوید که شما و اینفلوئنسری که می‌خواهید با او کار کنید، ارزش‌های مشابهی دارید. می‌توانید این کار را با بررسی بیو اینستاگرام، عکس‌ها، ویدیوها و کپشن‌های او انجام دهید. اینفلوئنسرهایی که ارزش‌هایشان با شما همخوانی دارد، می‌توانند معرف بهتری برای برندتان باشند.

۶- اعتبار

اینفلوئنسرهای معتبر، دنبال‌کنندگان وفاداری دارند. آنها با تبدیل شدن به متخصص در حوزه کاری خودشان، وفاداری و اعتماد را در میان مخاطبان ایجاد می‌کنند. همچنین، تخصص‌شان را با اشتراک‌گذاری داستان‌ها و نکات جالب نشان می‌دهند. برای سنجش اعتبار آنها، می‌توانید نگاهی به پست‌هایشان در اینستاگرام بیندازید و به دنبال کپشن‌هایی باشید که برای مخاطب «داستان» تعریف می‌کنند.

۷- تناوب

وقتی دارید محتوای اینفلوئنسرها را مرور می‌کنید، حتماً ببینید که هر چندوقت یکبار محتوای عادی و محتوای تبلیغاتی منتشر کرده‌اند. اینفلوئنسرها برای حفظ مخاطب باید به طور ایده‌آل هر ۲-۳ روز یکبار محتوایی باکیفیت منتشر کنند. اگر دیدید که ۳ مرتبه پشت سر هم محتوای تبلیغاتی منتشر کرده‌اند، باید به اعتبارشان شک کنید.

۸- قابل‌اعتماد بودن

بهترین بلاگرها برای تبلیغ آنهایی هستند که اعتماد شما را جلب می‌کنند. برای اطمینان از یک همکاری موفقیت‌آمیز، اینفلوئنسری که انتخاب می‌کنید باید مسئولیت‌پذیر و پاسخگو باشد. آنها باید به شکلی سریع و حرفه‌ای به پیام‌های شما پاسخ دهند.

۹- کیفیت مخاطبان

زمانی که به دنبال بهترین بلاگرها برای تبلیغ در اینستاگرام می‌گردید، همیشه با تعدادی اکانت روبه‌رو می‌شوید که دنبال‌کنندگان یا تعامل جعلی (fake) دارند. برای اینکه از کلاهبرداری‌ها در امان بمانید، به این ۱۰ مورد توجه داشته باشید:

 1. کیفیت محتوای اینفلوئنسر ضعیف است، اما دنبال‌کنندگان زیادی دارد.
 2. اینفلوئنسر محتوای خیلی کمی منتشر می‌کند، اما تعداد لایک و کامنت‌هایش بالاست و دنبال‌کنندگان زیادی دارد.
 3. نسبت به تعداد دنبال‌کنندگانش، تعامل بسیار کم یا بسیار زیادی دارد.
 4. تعداد اکانت‌هایی که اینفلوئنسر آنها را دنبال می‌کند بیشتر از دنبال‌کنندگان خودش است.
 5. اکثر دنبال‌کنندگان او این ویژگی‌ها را دارند:
  الف) بدون محتوا
  ب) بدون عکس پروفایل
  ج) نام‌ کاربری‌های عجیب
  د) پروفایل‌های ناشناس
  و) بیوهای کپی شده
  ه) استفاده از عکس‌های استوک برای پروفایل.
 6. اینفلوئنسرهایی که حساب کاربری خود را به‌‌تازگی ایجاد کرده‌اند، اما دنبال‌کنندگان زیادی دارند.
 7. الگوهای نامنظمی در رشد دنبال‌کنندگان آنها وجود دارد؛ ممکن است رشد آنها یکمرتبه زیاد شود و سپس افت زیادی را تجربه کند.
 8. اکثر کامنت‌هایی که زیر پست‌هایشان نوشته می‌شود جعلی یا تکراری است.
 9. پس از انتشار محتوا، پست‌هایشان در مدت زمانی کوتاه، لایک خیلی زیادی می‌گیرد.
 10. ویدیوهایشان در مقایسه با تعداد فالوورها، تعداد بازدید کمی دارد.به یاد داشته باشید که حتی اگر حساب برخی اینفلوئنسرها یک یا چند مورد از موارد بالا را داشته باشد، لزوماً به این معنا نیست که یک حساب جعلی است. این حساب‌ها باید به طور کلی و با معیاری مناسب بررسی شود.
  حالا دیگر می‌دانید که برای پیدا کردن بهترین بلاگرها برای تبلیغ باید به چه چیزهایی توجه کنید. در مرحله بعد، نکاتی را به شما می‌گوییم تا بتوانید اینفلوئنسرهای اینستاگرام را به‌طور رایگان پیدا کنید.

بهترین بلاگرها برای تبلیغ آنهایی هستند که اعتماد شما را جلب می‌کنند.

پیدا کردن بهترین بلاگرها برای تبلیغ در بخش پیشنهادشده‌ها یا Suggested (رایگان)

ممکن است اینفلوئنسری را در نظر داشته باشید که برای کمپین شما مناسب است. حالا می‌توانید طبق مراحل زیر، با استفاده از گزینه suggested، اینفلوئنسرهای مشابهی را پیدا کنید.

 1. به حساب اینفلوئنسر مورد نظرتان بروید.
 2. روی نماد «فلش» در کنار «follow» یا «following» کلیک کنید.
 3. وقتی که کلیک کردید، اینستاگرام پروفایل‌هایی مشابه پروفایل اینفلوئنسر مورد نظر شما را پیشنهاد می‌کند.
 4. حالا می‌توانید روی «See All» کلیک کنید و پروفایل‎‌هایی را که اینستاگرام پیشنهاد کرده است بررسی کنید.

بهترین بلاگرها برای تبلیغ از طریق هشتگ‌ها (رایگان)

شما می‌توانید هشتگ‌هایی را که با صنعت و بازارتان مرتبط هستند بررسی کنید. به دلیل تفاوت‌های زبانی، بهتر است هشتگ‌ها را به زبان خودتان بنویسید تا جستجویتان دقیق‌تر شود. به این ترتیب، می‌توانید اینفلوئنسرهایی را پیدا کنید که متناسب برا برندتان هستند و در بازار هدف شما فعالیت می‌کنند.

 1. با اینفلوئنسرهایی شروع کنید که می‌دانید با صنعت و بازار شما همخوانی دارند.
 2. کپشن‌هایشان را بخوانید و ببینید که معمولاً از چه هشتگ‌هایی استفاده می‌کنند.
 3. روی یکی از هشتگ‌ها کلیک کنید و پست‌های آن را ببینید. به دنبال پست‌هایی باشید که کیفیت محتوایی خوب و تعامل بالا دارند.
 4. روی پروفایل‌هایشان کلیک کنید تا آنها را با جزئیات بهتری ببینید.
 5. حتماً به «Related Hashtags» که توسط اینستاگرام پیشنهاد می‌شود نگاهی بیندازید. در اینجا هشتگ‌هایی مشابه را پیدا خواهید کرد.
  زمانی که به دنبال میکرو اینفلوئنسرها می‌گردید، این روش عالی عمل می‌کند؛ زیرا معمولاً برای افزایش دنبال‌کنندگان خود از هشتگ‌های پرطرفدار استفاده می‌کنند.

پیدا کردن بهترین بلاگرها برای تبلیغ با بررسی فالوئرهایتان و پست‌های تگ‌شده (رایگان)

نگاهی به دنبال‌کنندگانتان بیندازید و ببینید که آیا اینفلوئنسر مناسبی بین آنها وجود دارد که بتوانید با او همکاری کنید یا خیر. اینفلوئنسرهایی که شما را دنبال می‌کنند می‌توانند بهترین معرف برای برندتان باشند. به احتمال زیاد، آنها برای این برند شما را دنبال می‌کنند که طرفدار محصولات و خدماتتان هستند، بنابراین همکاری با آنها می‌تواند برایتان موفقیت بزرگی در پی داشته باشد.

 1. به پروفایل‌ بیزینسی‌تان در اینستاگرام مراجعه کنید.
 2. به دنبال اینفلوئنسرهایی باشید که شما را دنبال می‌کنند.
 3. ببینید آیا کسی هست که بخواهید با او همکاری کنید.
 4. حالا نگاهی به پست‌های «تگ‌شده»‌تان بیندازید تا ببینید که آیا اینفلوئنسری شما را در پست‌هایش تگ کرده است یا نه.
  روی نام کاربری‌شان کلیک کنید تا جزئیات بیشتری را ببینید.
  میزان تعامل بالا در پست‌های اینستاگرام نشان می‌دهد که کاربر دنبال‌کنندگان خوبی دارد.
 5. همانطور که پروفایل‌ها را بررسی می‌کنید، سری به پست‌های اینفلوئنسرها برنید تا ببینید که آیا اینفلوئنسرهای دیگر را تگ کرده‌اند یا نه. اگر اینفلوئنسری برای تبلیغ شما مناسب است، به احتمال زیاد دوستان اینفلوئنسر او نیز در زمینه‌ای مشابه فعالیت می‌کنند.
  برای انجام این کار، به دنبال پست‌هایی با عکس دسته‌جمعی بگردید. روی پست بزنید تا پروفایل تگ‌شده نشان داده شود.

پیدا کردن بهترین بلاگرها برای تبلیغ بر اساس لوکیشن (رایگان)

می‌توانید از طریق لوکیشن در اینستاگرام جستجو کنید تا پروفایل‌های مرتبط با برندتان را پیدا کنید. با وجود این، پیدا کردن اینفلوئنسرها در یک مکان مشخص با این روش دشوار است. بسیاری از افراد در اینستاگرام لوکیشن‌هایی را روی پست خود تگ می‌کنند که خودشان در آن‌ها زندگی نمی‌کنند، به‌خصوص وقتی در تعطیلات هستند.

 1. پست یک اینفلوئنسر را ببینید و روی تگ «لوکیشن» کلیک کنید.
  همچنین می‌توانید در قسمت جستجو، لوکیشن مورد نظرتان را تایپ کنید.
 2. پروفایل‌هایی را که از تگ «لوکیشن» استفاده می‌کنند خوب بررسی کنید.
  اگر دیدید که محتوای خوبی دارند، می‌توانید روی آن‌ها حساب کنید.
 3. روی نام پروفایل‌شان کلیک کنید تا جزئیات را دقیق‌تر ببینید.
  تعامل بالا در یک پست نشان می‌دهد که کاربر دنبال‌کنندگانی واقعی و وفادار دارد.

جستجوی اینفلوئنسرهای اینستاگرام در گوگل (رایگان)

استفاده از گوگل برای پیدا کردن اینفلوئنسرهای اینستاگرام شاید هزینه‌ای برایتان نداشته باشد و شاید موثرترین روش نباشد، اما می‌توان به‌عنوان آخرین راه‌حل از آن استفاده کرد. با این کار، می‌توانید بهترین اینفلوئنسرها را در هر شاخه تخصصی پیدا کنید؛ و این یعنی با اینفلوئنسرهایی طرف خواهید بود که تعرفه بالایی دارند و تقاضا برایشان زیاد است.

 1. با جستجو برای تخصص + اینفلوئنسرهای محل زندگی خودتان در گوگل شروع کنید.
 2. سپس لیستی نمایش داده می‌شود که باید یک به یک آنها را بررسی کنید تا بتوانید اینفلوئنسر مناسب برای همکاری را پیدا کنید.
 3. بسیاری از این لیست‌ها شامل لینک اینستاگرام نیز هستند، بنابراین می‌توانید روی پروفایل‌هایی که برایتان جذاب است کلیک کنید. گرچه ممکن است اینفلوئنسرهایی از رسانه های اجتماعی دیگر نیز در آن لیست وجود داشته باشد.

 

منبع:‌ inzpire.me