۱۲ ترفند برای جذب فالوور واقعی در اینستاگرام (آپدیت ۲۰۲۲)

۱۲ ترفند برای جذب فالوور واقعی در اینستاگرام (آپدیت ۲۰۲۲)

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های اجتماعی است که هر ماه بیش از ۱ میلیارد کاربر سراسر دنیا از آن استفاده می‌کنند. بنابراین برای بازاریابان و برندها یک فرصت بزرگ محسوب می‌شود تا برای اهداف خود از آن استفاده کنند. با این حال، فعالیت در اینستاگرام و جذب دنبال‎‌‌کننده یک اتفاق آسان یا یک‌شبه نیست. بلکه فرآیندی است که زمان می‌برد، اما اگر کمک بگیرید می‌توانید نتایجش را سریع‌تر ببینید. در ادامه، ۱۲ نکته کلیدی برای جذب ‌فالوور واقعی در اینستاگرام را بررسی کرده‌ایم؛ با ما همراه باشید.

1. یک بیوگرافی جذاب بنویسید

اولین چیزی که افراد هنگام بازدید از پروفایل شما می‌بینند، بیوگرافی (Bio) شماست و بنابراین تاثیر اولیه مهمی روی مخاطبان می‌گذارد. شما باید یک بیوگرافی قانع‌کننده برای اینستاگرام بنویسید تا افراد را به دنبال کردن شما تشویق کند.

جدا از اصول اولیه مانند نوشتن اطلاعات تماس و لینک وب‌سایت، شما باید داستان برند خود را به شیوه‌ای جذاب تعریف کنید. اینکه فقط بگویید چه نوع کسب‌وکاری دارید، پروفایل شما را متمایز نمی‌کند؛ بلکه باید به مردم دلیلی بدهید تا با برند شما ارتباط برقرار کنند و شما را دنبال کنند. این یکی از کلیدهای جذب فالوور واقعی در اینستاگرام است.

2. یک شخصیت منحصر به‌فرد برای برند اینستاگرام خود ایجاد کنید

بعد از بیوگرافی، فید اینستاگرام مورد بعدی است که افراد در پروفایل شما می‌بیند. تاثیری که فید شما روی کاربر می‌گذارد، در ایجاد حسی که از محتوایتان می‌گیرند بسیار تعیین‌کننده است.

همچنین حفظ یکنواختی در رنگ‌ها، پست‌ها، لحن و غیره نیز مهم است؛ زیرا این موارد شخصیت برند شما را تعیین می‌کنند. این ویژگی‌ها باید به گونه‌ای باشند که اگر کسی پست شما را جایی دید، بلافاصله متوجه شود که متعلق به برند شماست.

3. از هشتگ‌های مرتبط استفاده کنید

استفاده از هشتگ‌ها روشی موثر برای دسترسی به افراد بیشتر و به جذب ‌فالوور واقعی بیشتر در اینستاگرام است. شما ابتدا باید ببینید که کدام هشتگ‌ها در حرفه شما پرطرفدار هستند و کدام یک با برند و محتوای شما مرتبطند. سپس ترکیبی از این هشتگ‌ها را در محتوای اینستاگرام خود به کار ببرید تا به افرادی که آنها را دنبال می‌کنند دسترسی پیدا کنید.

همچنین، به یاد داشته باشید که از هشتگ‌های محبوب و همچنین از هشتگ‌های خاص حیطه خودتان (niche) استفاده کنید تا وجه تمایز شما را بیشتر نشان دهند. شما می‌توانید برای هر پست تا ۳۰ هشتگ اضافه کنید، پس سعی کنید بهترین استفاده را از آنها داشته باشید.

استفاده از هشتگ‌ها روشی موثر برای دسترسی به افراد بیشتر و به جذب ‌فالوور واقعی بیشتر در اینستاگرام است.

4. برای برند خود هشتگ بسازید و آن را تبلیغ کنید

علاوه بر استفاده از هشتگ‌های محبوب، می‌توانید هشتگ خودتان را نیز بسازید و تبلیغ کنید. این هشتگ می‌تواند مختص برند شما یا حتی یک کمپین خاص باشد. هشتگ‌های ویژه برند راه خوبی برای بیشتر دیده‌شدن در اینستاگرام و تبلیغ کمپین‌های شما هستند که می‌توانند در نهایت به جذب فالوور واقعی بیانجامد.

با ایجاد یک هشتگ ویژه کمپین، می‌توانید افراد را تشویق کنید که از آن در محتوای اینستاگرام خود استفاده کنند. به این ترتیب می‌توانید از محتوای رایگانِ تولیدشده توسط کاربران بهره‌مند شوید که به شما کمک می‌کنند به افراد بیشتری دسترسی داشته باشید و دنبال‌کنندگان بیشتری جذب کنید.

5. کپشن‌های جذاب بنویسید

کپشن پست‌های اینستاگرام به شما این فرصت را می‌دهد تا مخاطبان خود را درگیر کنید و آنها را تشویق کنید که شما را به دوستان‌شان معرفی کنند. پس چرا از این فرصت به نفع خود استفاده نمی‌کنید؟

در کپشن‌ پست‌ها کارهای زیادی می‌توان انجام داد؛ مانند تگ کردن افراد، پرسیدن سؤال، شروع یک گفتگو و غیره.
همچنین می‌توانید تخفیف‌هایی را برای محصولات خود پیشنهاد دهید و از دنبال‌کنندگان بخواهید که دوستان خود را تگ و از آن تخفیف استفاده کنند. همچنین، به یاد داشته باشید که داستان مرتبط با عکس یا ویدیویی که به اشتراک گذاشته‌اید را نیز تعریف کنید، چون باعث تعامل بیشتر می‌شود و تعامل بیشتر در راستای جذب فالوور واقعی به کارتان می‌آید.

6. در گفتگوهای مردمی شرکت کنید

این راهکار ادامه همان چیزی است که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم؛ شما نه تنها باید جرقه گفتگوها را بزنید، بلکه باید در آنها شرکت کنید.

اگر در حوزه کاری شما بحثی از سوی یک فرد شروع شده است و مردم به آن علاقه نشان می‌دهند، خوب است که شما هم نظری بدهید و به آن بپیوندید. از کجا معلوم؟ شاید برخی افراد تحت‌تاثیر حرف‌های شما قرار بگیرند و بخواهند به پروفایلتان سری بزنند و بعد آن را دنبال کنند.

اگر در حوزه کاری شما بحثی از سوی یک فرد شروع شده است و مردم به آن علاقه نشان می‌دهند، خوب است که شما هم نظری بدهید و به آن بپیوندید.

7. مراقب باشید که روی چه پست‌هایی تگ می‌شوید

اگر می‌خواهید دنبال‌کنندگان بیشتری را جذب و حفظ کنید، حفظ خوشنامی یکی از نکات بسیار مهم است. بنابراین باید دقت داشته باشید که چه نوع پست‌هایی برند شما را تگ می‌کنند‌. کاربران می‌توانند همۀ عکس‌هایی را که شما روی آنها تگ شده‌اید در پروفایل‌تان ببینند. پس حتما دقت کنید که روی چه نوع پست‌هایی تگ می‌شوید.

برای این کار می‌توانید از گزینه ویرایش تگ‌ها (Edit Tags) استفاده کنید یا تنظیمات را طوری تغییر دهید که فقط پست‌هایی که تأیید می‌کنید در بخش پست‌های تگ‌شده نمایش داده شوند.

8. دنبال‌کنندگان محلی را جذب کنید

درست مانند سئوی محلی برای وب‌سایت‌ها، هشتگ‌های محلی و تگ‌های جغرافیایی برای اینستاگرام کاربرد دارند. ارزش تمرکز روی مخاطبان محلی برای کسب‌وکار خود را دست کم نگیرید!

می‌توانید این کار را به دو روش انجام دهید:

  • لوکیشن پست‌های خود را بنویسید

با افزودن تگ جغرافیایی (Add Location) به محتوای اینستاگرام خود، می‌توانید کاربران محلی اینستاگرام را جذب کنید. بسیاری از افراد با استفاده از قابلیت جستجوی اینستاگرام و این تگ‌ها، محتوای محلی را جستجو می‌کنند. چیزی شبیه به سئوی محلی، اما در اینستاگرام.

محتوای خود را به همراه لوکیشن پست کنید تا زمانی که افراد با استفاده از جستجوی مکان به دنبال محتوای اینستاگرام می‌گردند، به خوبی دیده شوید. به این ترتیب می‌توانید افراد محلی را به پروفایل خود جذب کنید و جذب فالوور واقعی را راحت‌تر انجام دهید.

  • از هشتگ‌های محلی استفاده کنید

هشتگ‌های محلی نیز با همین هدف مورد استفاده قرار می‌گیرند. به این صورت که می‌توانید به افرادی که به یک حوزه خاص علاقه دارند دسترسی پیدا کنید. بسیاری از افراد در اینستاگرام هشتگ‌های محلی را دنبال می‌کنند؛ بنابراین با استفاده از آنها می‌توانید به این مخاطبان دسترسی پیدا کنید و به جذب فالوور واقعی امیدوار باشید.

بسیاری از افراد در اینستاگرام هشتگ‌های محلی را دنبال می‌کنند؛ بنابراین با استفاده از آنها می‌توانید به این مخاطبان دسترسی پیدا کنید و به جذب فالوور واقعی امیدوار باشید.

9. گزینه CTA (call-to-action) را فراموش نکنید

اینستاگرام گزینه‌های زیادی را در اختیار کاربرانش قرار داده و بهتر است شما هم از همه آنها استفاده کنید؛ مثلاً می‌توانید از مخاطبان خود بخواهیدکه لینک را به سمت بالا بکشند (Swipe Up) یا بهشان بگویید که همین حالا خرید کنند. CTAها می‌توانند به شما کمک کنند تا از مخاطبان خود بخواهید کارهایی را مد نظر شماست انجام دهند.

10. از اینفلوئنسرها کمک بگیرید

اینفلوئنسرها افرادی هستند که دنبال‌کنندگان بسیار زیادی دارند. این دنبال‌کنندگان هم وفادار هستند و هم تعامل بالایی ایجاد می‌کنند؛ یعنی همان چیزی که هر کسی آرزویش را دارد. می‌توانید از اینفلوئنسرها کمک بگیرید تا به دنبال‌کنندگان آنها نیز دسترسی داشته باشید و از این طریق، برنامه جذب فالوور واقعی را پیش ببرید.

نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که اینفلوئنسرها باید در حیطه کاری شما و مرتبط با برندتان باشند. با رعایت این معیار موفق خواهید شد، زیرا اینفلوئنسر مارکتینگ یک راه مطمئن برای جذب دنبال‌کنندگان بیشتر در اینستاگرام است.

راه‌های متعددی برای استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ و به دست آوردن دنبال‌کنندگان بیشتر وجود دارد که در این مقاله نمی‌گنجد. پس ابتدا کمی تحقیق و بررسی انجام دهید و از قدرت اینفلوئنسر مارکتینگ برای گسترش دامنه دسترسی خود استفاده کنید. راه دیگر این است که با کارشناسان حرفه‌ای آژانس تبلیغاتی TGA در ارتباط باشید و از مشاوره تخصصی و رایگان آن‌ها استفاده کنید.

شاید برایتان جالب باشد:
صفر تا صد طراحی کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ موفق
بهترین بلاگرها برای تبلیغ چه ویژگی‌هایی دارند؟

شاید ترفند دم‌دستی و ساده‌ای به نظر برسد، اما روشی است که برای جذب فالوور واقعی بیشتر جواب می‌دهد. بسیاری از برندها و بازاریابان از این تکنیک استفاده می‌کنند و نتایج فوری آن را می‌بینند.

11. مسابقه برگزار کنید

شاید ترفند دم‌دستی و ساده‌ای به نظر برسد، اما روشی است که برای جذب فالوور واقعی بیشتر جواب می‌دهد. بسیاری از برندها و بازاریابان از این تکنیک استفاده می‌کنند و نتایج فوری آن را می‌بینند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک مسابقه برگزار کنید و از مردم بخواهید که شما را دنبال کنند و دوستان خود را نیز تگ کنند. کپشن خود را به گونه‌ای بنویسید که کاربران را تشویق کند تا فقط اشخاصی را که احتمال دارد به برند شما علاقه‌مند باشند زیر پست تگ کنند.

12. روی تبلیغات اینستاگرام سرمایه‌گذاری کنید

راهکارهای افزایش دنبال‌کنندگان و جذب فالوور واقعی در اینستاگرام بدون اشاره به تبلیغات کامل نمی‌شود. تبلیغات روش سنتی برای جذب دنبال‌کنندگان است.

برخلاف پست‌ها و استوری‌ها که فقط برای مخاطبان فعلی شما قابل‌مشاهده هستند، تبلیغات اینستاگرام به مخاطبان بسیار گسترده‌تری نشان داده می‌شود. شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری در تبلیغات، به تعداد زیادی از افراد دسترسی پیدا کنید. اگر نمی‌دانید تبلیغات در اینستاگرام را از کجا شروع کنید، با کلیک روی صفحه «تبلیغات در اینستاگرام» از آژانس تبلیغاتی TGA کمک بگیرید.

شاید برایتان جالب باشد:
۳ روش آسان برای تبلیغات رایگان در اینستاگرام

نتیجه‌گیری

راهکارهایی که گفتیم جزو بهترین روش‌ها برای رشد در اینستاگرام و جذب فالوور واقعی و باکیفیت هستند. از این نکات برای تجربه رشد قابل‌توجه در حساب اینستاگرام خود و فعالیت قوی‌تر در این پلتفرم استفاده کنید.

 

منبع: Influencermarketinghub.com